Firma CNC ALFA jest generalnym wykonawcą wyrobów metalowych wykonanych metodą obróbki skrawaniem CNC. Profesjonalne i precyzyjne frezowanie CNC oraz toczenie cnc to główne sektory, w których działa nasza organizacja. Obróbka metali cnc pozwala nam wykonać dowolny, o różnym stopniu skomplikowania wyrób z metalu na potrzeby naszego interesariusza. Długoletni staż oraz doświadczenie pozwoliły nam stale podnosić jakość świadczonych usług w zakresie obróbki CNC. Najlepszej klasy narzędzia, które wykorzystuje organizacja Alfa pozwalają na obróbkę skrawaniem w nawet najtwardszych metalach, przy zachowaniu najwyższych walorów estetycznych oraz technicznych podczas frezowania CNC i toczenia CNC, a sprzęt pomiarowy renomowanych marek takich jak Mitutoyo oraz Mahr pozwalają na stałą a zarówno pewną kontrolę produkowanych elementów metalowych.

Stal, stal nierdzewna, mosiądz, aluminium, miedź, brąz oraz tytan to metale, które są stale poddawane technologii obróbki skrawaniem CNC, aby dostarczyć kompletny, zgodny z dokumentacja techniczną oraz przy zachowaniu najwyższych walorów estetycznych, pozbawiony jakichkolwiek skaz gotowy wyrób.

Obróbka skrawaniem CNC tworzyw sztucznych Wrocław

Nie uwzględniając detali wykonanych z wielopostaciowego metalu, organizacja CNC ALFA kompleksowo wykonuje wyrobu z tworzyw sztucznych, stosując do tego technologię precyzyjnej obróbki skrawaniem z sektoru frezowania CNC oraz toczenia CNC. Wykonanie elementu rozpoczyna się od utworzenia dokumentacji technicznej, lub od analizy dokumentów dostarczonych przez klienta, wszystko w oparciu o wyspecjalizowany program CAD oraz CAM. Następnie przygotówka w postaci pręta, wałka, blachy lub płaskownika jest poddawana procesowi precyzyjnej obróbki skrawaniem tworzyw sztucznych, potem następują czynności sprawdzające, w tym kontrola jakości wyprodukowanej części.
Nowoczesny park maszynowy, zasób wiedzy ludzkiej oraz doświadczenie w obróbce CNC pozwalają nam realizować projekty o nawet najwyższym stopniu skomplikowania w konkurencyjnym czasie wykonania.

Tworzywa sztuczne ze względu na swoje bardzo dobre właściwości znalazły zastosowania w wielu branżach. Organizacja CNC ALFA stosuje metodę obróbki skrawaniem przy wykorzystaniu następujących tworzyw sztucznych: PEEK, POM, PVC, PP, PE, PTFE, teflon, PEI, PU, PUR, PC, poliamid.

Materiały lotnicze – obróbka skrawaniem CNC Wrocław (stal oraz aluminium)

Współpraca z interesariuszami z branży lotniczej oraz kosmonautycznej pozwoliły nam zdobyć doświadczenie podczas produkcji detali prototypowych oraz nisko seryjnych przy zachowaniu najwyższych tolerancji kształtu położenia, między innymi: płaskość, prostopadłość, równoległość, owalność, prostoliniowość, okrągłości, bicia promieniowego i zarówno bicia promieniowego całkowitego. Obróbka skrawaniem CNC w tym sektorze wymaga szczególnej dbałości o szczegóły technologiczne oraz estetyczne, chęć współpracy z interesariuszami tej branży wymaga od nas bardzo dużej wiedzy, doświadczenia, pomysłowości i nietuzinkowego podejścia podczas szukania nowych rozwiązań.

Współpraca z lotnictwem oraz kosmonautyką domaga się stosowania nowoczesnych obrabiarek CNC, profesjonalnego, markowego oraz w pełni zalegalizowanego sprzętu pomiarowego, przy zastosowaniu narzędzi skrawających renomowanych organizacji, wszystko to przy niebanalnym zastosowaniu, aby dostarczyć w pełni prawidłowo wykonany wyrób według dostarczonej dokumentacji technicznej.

Dzięki obróbce metali CNC jesteśmy w stanie pracować na materiałach pospolicie wykorzystywanych w lotnictwie oraz kosmonautyce: aluminium i stali.

Różnego rodzaju stopy aluminium dobierane są na potrzeby indywidualne naszych interesariuszy, każdy gatunek dopasowywany jest zgodnie z ich przeznaczeniem i zastosowaniem.

Gatunki aluminium, które są obrabiane dla sektora lotniczego oraz kosmonautycznego metodą frezowania CNC oraz toczenia CNC - 2024 (PA7), 6061 (PA45), 2124 (PA23), 7075 (PA9), 7050.

W przypadku potrzeby osiągnięcia dużo większej wytrzymałości mechanicznej stosuje się stal nierdzewną, która jest zdecydowanie cięższa, lecz jest ona w stanie wytrzymać dużo wyższą temperaturę, dlatego też cieszy się ona dużą popularnością w branży lotniczej oraz kosmonautycznej. Frezowanie CNC oraz toczenie CNC stali nierdzewnej odbywa się na nowoczesnych obrabiarkach numerycznych, przy wykorzystaniu narzędzi do precyzyjnej obróbki stali nierdzewnej.

Gama stali przetwarzanych metodą obróbki skrawaniem metali w przemyśle lotniczym –
15-5-PH (1.4545), PH-13-8Mo (1.4534), 17-4-PH (1.4542), 17-7-PH (1.4568), 1.4541.

Frezowanie CNC Wrocław

Frezowanie CNC to nowoczesna technologia obróbki skrawaniem, która jest wykorzystywana do precyzyjnego wytwarzania elementów z metalu oraz tworzyw sztucznych. Zasób wiedzy, doświadczenie, chęć rozwoju oraz poznawania nietuzinkowych rozwiązań to wszystko co należy zrozumieć, aby dostarczać idealne, bez skaz, zgodne z dokumentacją techniczną detale wykonane metodą frezowania CNC. Nowoczesny park maszynowy i wiedza technologów pozwalają na pełne wykorzystanie obrabiarek numerycznych oraz narzędzi skrawających, zyskując tym możliwość zoptymalizowania czasu procesu obróbki, który przekłada się na koszty produkcji gotowego elementu precyzyjnego. Frezowanie CNC to bardzo skomplikowany proces, który polega na oddzieleniu warstwy metalu lub tworzywa sztucznego, od wcześniej przygotowanego blok formu, tak zwanej przygotówki. Mianowicie, blok form jest poddany obróbce cnc, podczas gdy jest on nieruchomy a precyzyjna obrabiarka wykonuje ruch obrotowy wrzeciona, obracając ostrza narzędzia i zdejmując wierzchnią warstwę metalu lub tworzywa sztucznego, tworząc ścinki lub wióry.
Frezowanie CNC to jedna z najbardziej precyzyjnych metod obróbki skrawaniem, pozwala wyprodukować detal o bardzo dużym stopniu skomplikowania i tolerancji (jedno milionowej milimetra, czyli mikronach).

Toczenie CNC Wrocław

Toczenie CNC to metodyka know-how, która znalazła swoje zastosowanie w branży ze względu na bardzo dużą dokładność, dynamikę wykonania elementu z metalu lub tworzywa sztucznego oraz koszt produkcji. Produkcja może być zarówno prototypowa jak i dużo seryjna, nie zważając na wielkość przedsięwzięcia jest ona zawsze tak samo dokładna oraz precyzyjna, dlatego też toczenie CNC znalazło swoje zastosowanie w obróbce skrawaniem.

W tym przypadku proces obróbczy polega na oddzieleniu warstwy, naddatku obrabianego materiału od pręta lub wałka wykonując dany kształt. Przygotówka umieszona jest w uchwycie tokarskim, a następnie jest obracana przez wrzeciono z bardzo dużą częstotliwością, w tym przypadku nóż tokarski pozostaję nieruchomy, w sposób przeciwny do frezowania. Toczenie CNC pozwala na obróbkę różnego rodzaju stali, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi, mosiądzu, brązu, tytanu oraz tworzyw sztucznych, zgodnie z życzeniem interesariusza.

Proces ten jest skomplikowany i wymaga od technologów oraz operatora bardzo dużego doświadczenia, samo toczenie CNC jest wspomagane przez dodatkowy program komputerowy, który symuluje obróbkę skrawaniem.
Dokładność z jaką czynność ta może produkować gotowe detale jest na poziomie jedno milionowej milimetra, a dokładniej mikronach. Toczenie CNC posiada bardzo dużo zalet, jest następstwem po toczeniu manualnym.

Usługi dodatkowe Wrocław

Wieloletni staż, setki wykonanych projektów oraz bardzo duże grono usatysfakcjonowanych klientów, pozwoliło nam rozwinąć się w pobliskim sektorze Frezowania CNC oraz toczenia CNC.

Firma Alfa jest w stanie wykonać zamówienie kompleksowo, od samej obróbki skrawaniem CNC, poprzez obróbki powierzchniowe oraz pakowanie wedle życzenia interesariusza.

Nasza organizacja posiada własną lakiernię proszkową, aby minimalizować terminy realizacji zamówień do możliwego minimum, wszystko po to, by spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Detale po obróbce skrawaniem mogą być poddane procesowi lakierowania proszkowego na dowolny kolor z palety kolorów RAL.

Znakowarka laserowa daję nam możliwość oznaczenia, ocechowania gotowego wyrobu wedle uznania naszego klienta. Oznakowana treść na wyrobie jest trwała i odporna na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne. Nowoczesne urządzenie pozwala na znakowanie: znaków, liter, cyfr oraz logo.

CNC ALFA wykonuje detale kompleksowo, zgodnie z dokumentacją techniczną dostarczoną przez interesariusza, zabezpieczając gotowe wyroby, obróbka powierzchniową, miedzy innymi: anodowanie miękkie, anodowanie twarde, czernienie, chromianowanie, chromowanie, cynkowanie oraz hartowanie.

Dodatkowo świadczymy usługi spawania laserowego i cięcia laserem.