CNC ALFA to organizacja świadcząca usługi z zakresu precyzyjnej obróbki skrawaniem CNC metali, które stale podejmuję się i realizuję najtrudniejsze projekty z zakresu frezowania CNC oraz toczenia CNC.

Bardzo duże doświadczenie, zasób ludzki, nowoczesne maszyny CNC oraz niebanalne podejście i umiejętność rozwiązywania najtrudniejszych projektów pozwoliło nam zdobyć zaufanie wśród stałych interesariuszy z Polski oraz Europy.

Specyfika naszej pracy pozwala nam na dostarczenie gotowych wyrobów w każdy zakątek świata. Nowoczesny park maszynowy, sprzęt pomiarowy renomowanych marek takich jak Mahr i Miyutoto, który pozwala nam stale kontrolować produkowane wyroby.

Stawiamy przede wszystkim na jakość i terminowość oraz zgodność z dostarczoną dokumentacji techniczną. Wieloletni staż oraz możliwość realizacji wielu, bardzo trudnych zleceń pomógł nam w zdobyciu dużego doświadczenia w branży obróbki CNC.

Ciągłe szkolenia z zakresu frezowania CNC oraz toczenia CNC oraz umiejętność wykorzystywania innowacyjnych zastosowań z sektora obróbki skrawaniem metali pozwalają nam na pełna optymalizację czasu skrawania.

Współpracujemy tylko z renomowanymi organizacjami, które dostarczają nam narzędzia skrawające, ponieważ wiemy, że to jakość i terminowość świadczą o naszej firmie.

Wysokiej jakości narzędzia pozwalają nam na bezkompromisową obróbkę skrawaniem CNC następujących metali: stal, stal nierdzewna, miedź, aluminium, brąz, tytan, mosiądz. Zwracamy uwagę na najmniejsze szczegóły, aby dostarczyć gotowy element naszemu interesariuszowi, zgodny z dostarczoną dokumentacją techniczną przy zachowaniu najwyższej estetyki wykonania.

Obróbka CNC to wiodąca technologia wytwarzania detali, przy zachowaniu bardzo wysokich tolerancji wykonania.

Obróbka skrawaniem CNC tworzyw sztucznych Pomorskie Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk

Z wyłączeniem elementów wykonanych ze specjalistycznych stopów stali i aluminium, wytwarzamy również detale z tworzyw sztucznych metodą obróbki CNC tworzyw sztucznych. Nowoczesny park maszynowy, zasób ludzki, bardzo duża wiedza teoretyczna i praktyczna odnośnie frezowania CNC oraz toczenia CNC pozwalają nam na kompleksowe, terminowe oraz w pełni zgodne z dokumentacją techniczną realizację zamówień.

Duża ilość zrealizowanych projektów przy wykorzystaniu tworzyw sztucznych pozwoliła nam na zdobycie wiedzy praktycznej przy obróbce CNC tego materiału.

Idealnie dobrane parametry skrawania, wykorzystanie nowoczesnych metod pozwala na optymalizację obróbki CNC.

Frezowanie CNC oraz toczenie CNC pozwala na obróbkę wielu gatunków tworzyw sztucznych. PEEK, PEEK black, PVC, POM, PP, PE, PVC, PTFE, teflon, PEI, PU, PUR, PC, poliamid to niektóre gatunki, które są poddawane precyzyjnemu procesowi obróbki CNC, w celu wytworzenia gotowego, bez żadnych skaz elementu z tworzywa sztucznego, w pełni zgodnego z dokumentacja techniczną.

Materiały lotnicze – obróbka skrawaniem CNC (stal oraz aluminium) Pomorskie Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk

Nawiązanie współpracy i możliwość uczestnictwa przy bardzo skomplikowanych projektach z branży kosmonautycznej i lotniczej umożliwiły nam zdobycie przede wszystkim bardzo dużej wiedzy z zakresu specjalistycznych materiałów wykorzystywanych w tego typu branżach. Obróbka CNC dla tak wymagającego interesariusza to bardzo duży bagaż doświadczeń, który z czasem owocuje i przekłada się na jeszcze większą precyzję, jakość i zwracanie uwagi na najmniejsze szczegóły, ponieważ to właśnie w nich tkwi zadowolenie klienta. Frezowanie CNC oraz toczenie CNC wyrobów dla branży kosmonautycznej i lotniczej wymaga stuprocentowej kontroli jakości, aby wyrób, który jest dostarczany był w pełni zgodny z dokumentacja techniczną dostarczoną przez interesariusza.

Zarówno nowoczesny park maszynowy jak i przyrządy pomiarowe renomowanych marek to must have przy realizacji tak skomplikowanych zleceń.

Metoda precyzyjnej obróbki skrawaniem CNC jest wykorzystywana ze względu na swoje możliwości techniczne i jakościowe, stosując nietuzinkowe rozwiązania jesteśmy w stanie mieć powtarzalność wynoszącą 100%, nawet przy dużych seriach.

Obróbka CNC pozwala np. na pracę z różnego rodzaju gatunkami stali nierdzewnej, ze względu na specyfikę branży lotniczej oraz kosmonautycznej wymagane są stale specjalne, rzadko przy pracy z innymi interesariuszami. Frezowanie CNC oraz toczenie CNC poszczególnych odmian stali nierdzewnej: 15-5-PH (1.4545), PH-13-8Mo (1.4534), 17-4-PH (1.4542), 17-7-PH (1.4568), 1.4541.

Nie uwzględniając zróżnicowanych stopów stali nierdzewnych lotnictwo jak i kosmonautka bardzo często wykorzystują aluminium, między innymi ze względu na swoją gęstość, co przekłada się na dużo lżejszy detal, jest to jedno z wielu argumentów, dlaczego stal w niektórych przypadkach jest wypierana przez stop aluminium.

Obróbka CNC aluminium jest również dużo szybsza, ze względu na twardość materiału, doświadczony technolog i operator maszyn CNC mogą pozwolić na dużo wyższe parametry skrawania. Gatunki aluminium, które są obrabiane dla sektora lotniczego oraz kosmonautycznego metodą frezowania CNC oraz toczenia CNC - 2024 (PA7), 6061 (PA45), 2124 (PA23), 7075 (PA9), 7050.

Obróbka skrawaniem CNC odbywa się na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych numerycznie, które dają stuprocentową dokładność, pewność oraz powtarzalność wytwarzanych wyrobów.

Frezowanie CNC Pomorskie Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk

Frezowanie CNC to jedna z dwóch najbardziej znanych metod obróbki skrawaniem CNC. Stosowana jest od bardzo wielu lat, ewoluując tylko postępem techniki, w którym stare technologie są na bieżąco zastępowane nowymi. Wcześniej wykorzystywane były frezarki manualne, na ten moment zostały one wyparte przez obrabiarki sterowane numerycznie. Obrabiarki CNC to nie tylko dużo większa szybkość i możliwości produkcyjne, ale możliwość utrzymania znacznie lepszych tolerancji.

Nowoczesny park maszynowy, zasób ludzki, stosowanie niebanalnego podejścia i tysiące zrealizowanych projektów to podstawa ku temu by móc realizować najtrudniejsze wyzwania w branży obróbki skrawaniem metali i tworzyw sztucznych CNC.

Frezowanie CNC to bardzo złożony i skomplikowany proces, przyjęcie wytworzenia elementu do realizacji to początek efektu domino, który musi zostać zastosowany, aby dostarczyć gotowy wyrób zgodny z dokumentacja techniczną dostarczoną przez naszego interesariusza.

Obróbka skrawaniem CNC to procedura oddzielenia wierzchniej warstwy metalu lub tworzywa sztucznego metodą skrawania od wcześniej przygotowanego blok formu, przygotówki. Frezowanie CNC polega na umieszczeniu nieruchomo blok formu w obrabiarce, w której wrzeciono wykonuje ruch obrotowy obracając ostrza narzędzia i zdejmując wierzchnią warstwę tworzywa sztucznego lub metalu, tworząc wióry lub ścinki.

Toczenie CNC Pomorskie Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk

Toczenie CNC to metodyka know-how, która ze względu na swoją szybkość produkcji oraz możliwość utrzymania nierealnych tolerancji znalazła zastosowanie np. w branży Automotive. Seria produkcji nie ma wpływu na jakość wykonania, zarówno prototyp jak i duża seria są wykonane w tolerancjach zgodnych z dokumentacja techniczną interesariusza.

Podobnie jak przy frezowaniu CNC skomplikowany proces polega na oddzieleniu wierzchniej warstwy metalu lub tworzywa sztucznego, z tym wyjątkiem, że od wałka lub pręta.

Przygotówka umieszona jest w uchwycie tokarskim, a następnie jest obracana przez wrzeciono z bardzo dużą częstotliwością, w tym przypadku nóż tokarski pozostaję nieruchomy, w sposób przeciwny do frezowania.
Toczenie CNC to ciągły rozwój oraz podążanie za nowoczesnymi technologiami, które oferuje rynek obróbki skrawaniem. Nowoczesne tokarki CNC są coraz częściej zastępowane przez tokarki CNC z napędzanymi narzędziami, oznacza to, że maszyny te są w stanie kompleksowo toczyć oraz frezować detal, co oszczędza sporą ilość czasu.

Toczenie CNC pozwala na obróbkę skrawaniem metali oraz tworzyw sztucznych, wieloraki rodzaj materiałów, który może zostać poddany tej metodzie obróbki: stal, stal nierdzewna, aluminium, miedź, mosiądz, brąz, tytan oraz wszystkie gatunki tworzyw sztucznych.

Dokładność z jaką czynność ta może produkować gotowe detale jest na poziomie jedno milionowej milimetra, a dokładniej mikronach.

Usługi dodatkowe, Lakierowanie proszkowe, Znakowanie laserowe, Cięcie laserem, Spawanie laserowe Pomorskie Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk

CNC ALFA to wiodąca firma zajmująca się obróbką skrawaniem metali oraz tworzyw sztucznych metodą CNC.

Niezliczona ilość wyprodukowanych detali na potrzeby naszych interesariuszy z Polski i Europy zmusiła nas do realizacji kompleksowych zamówień. Od samego frezowania CNC oraz toczenia CNC po obróbki powierzchniowe oraz usługi bliskoznaczne obróbce skrawaniem.

Nasza własna lakiernia proszkowa, w której oferujemy kompletną paletę barw RAL pozwala nam na realizację zamówień bez oczekiwania na usługę firmy zewnętrznej co znacząco skraca termin realizacji zamówienia.
Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie jakość oraz terminowość to dwa główne czynniki, które świadczą o jakości organizacji.

Znakowanie laserowe gotowych wyrobów to kolejna usługa dodatkowa, która możemy świadczyć naszym interesariuszom, dowolne oznaczenie/ocechowanie gotowego detalu po obróbce CNC.

Oznakowana treść na wyrobie jest trwała i odporna na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne. Nowoczesne urządzenie pozwala na znakowanie: znaków, liter, cyfr oraz logo.

Organizacja ALFA wykonuje detale kompleksowo, zgodnie z dokumentacją techniczną dostarczoną przez interesariusza, zabezpieczając gotowe wyroby, obróbka powierzchniową, miedzy innymi: anodowanie miękkie, anodowanie twarde, czernienie, chromianowanie, chromowanie, cynkowanie oraz hartowanie.

Dodatkowo świadczymy usługi spawania laserowego i cięcia laserem.